Yolun İkinci Durağına Ulaştık, İşte Yeni FROSTPUNK Güncellemesi.

Frostpunk’ı ne kadar çok sevdiğimi, bir kaynak yönetme oyununa göre ne kadar başarılı olduğunu daha önce konuşmuştuk. 11 Bit Studios yapımı oyun, yoğun gün tempomda fırsat buldukça vakit ayırabildiğim ender oyunlardan. Bu sıcak yaz günlerinde oyunculara -100 santigrat derecelerde hayatta kalma mücadelesi verdiren Frostpunk,  yeni bir güncellemeye daha kavuştu. Stüdyonun oyuna sahip olan kişilere ücretsiz sunduğu bu güncelleme ile oyuna bir çok görsel yenilik eklendi.

 

Oyunun o muhteşem müziğiyle giriş yapan, yukarıdaki güncelleme tanıtım videosundan öğrendiğimiz üzere 11 Bit Studios oyunun çehresini değiştirmeyi amaçlamış. Bu yeni güncelleme ile birlikte, videonun adında altı çizilen, köyümüzde yer  alan otomatlar ve insanlara artık isim koyabiliyoruz. .Artık Frostpunk’da, ister otomatlarınıza bir kamyonuna aşık şoför misali adlar takarsınız ister tek tek köylülerinizin ismini değiştirip koca bir aşiret yaratırsınız. Tamamen size kalmış. Bu eklenti ile birlikte görsel yeniliklerde eklenmiş oyuna. Avcıların o meşhur balonları yenilenmiş. Ayrıca oyunda yer alan birçok binanın tasarımı değişmiş ve çeşitlenmiş.

 

Zaten bu güncellemenin ana teması çeşitlilik olmuş. 11 Bit Studio, eklentiler ile birlikte Frostpunk’a bir makyaj yapmış diyebiliriz. Köyde yer alan aynı görevdeki binaların tek tiplikten kurtulmuş olması, oyunun görselliğine artı katmış. Ayrıca eklenen her bir tasarım, temaya hakim olan steampunk havayı buram buram yansıtıyor. Fakat işin sonunda, bu küçük eklentileri başarılı bulsam da, benim için videonun en heyecanlı anı gelecek bir sonraki güncellemelerin içeriğinin kesin olarak gösterildiği sekanstı. Görselde de göreceğiniz üzere güncellemeler dizisinde bir sonraki durağımız, o çok beklediğimiz yeni senaryo olacak. Hikayesini çok merak ettiğim ‘The Builders’ için cidden çok heyecanlıyım. Stüdyo da oyuna duyulan merakın farkında olduklarını ve bu yüzden ekstra çalıştıklarını her defasında vurguluyor. Söz konusu senaryomuz ile birlikte bizi, ‘Endurance’ adında yeni bir mod ve ‘Winter Snapshots’ adında yeni bir güncelleme daha bekliyor. Lafını ettiğimiz her bir güncellemenin bu yıl içinde üstelik ücretsiz geleceğini hatırlatmak gerekir. Stüdyonun takındığı bu tutum da ayrıca konuşulması gereken takdire şayan diğer bir konu.

 

 

Uzun lafın kısası Frostpunk’ı daha ne kadar sevebilir, övebilirim bilemiyorum. LafAlem olarak strateji oyunu sevenlere naçizane tavsiyem, Frostpunk’ı oynayın. 11 Bit Studios’un diğer işlerini de takip edin. Bu devirde verdiği sözün arkasında duran, yaptığı işi bu kadar severek yapan başka bir oyun stüdyosu da bulmak zor. Emeği geçen herkese huzurlarında teşekkür ediyor, oyun ile ilgili yorumları ayrıca bekliyorum..

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(http://www.lafalem.com/blog/wp-content/uploads/2018/07/1491917491_01.jpg);background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: scroll;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 550px;}