Son Oyun İçin Bir Kez Daha Toplanıyorlar: AVENGERS ENDGAME

Sevgili LafAlem takipçileri, ulu ‘snap’ gerçekleşip, sinema salonlarını derin bir sessizlik sardığından beridir beklediğimiz fragman birkaç saat önce Russo Biraderler tarafından paylaşıldı. Paylaşımın ardından gündemde büyük bir coşku dalgası yaratan videosuyla da MCU’un yeni dönemi resmen başladı. Orijinal ‘Yenilmezler’ ekibimizi tekrar görmenin buruk sevinci içerisinde işte huzurlarınızda AVENGERS ENDGAME:

 

 

Ne desek nereden başlasak zor. Fragman ile ilgili konuşulacak çok da bir şey yok aslında. Her şeyden önce Tony Stark, Pepper’dan ve en sevdiği dondurmacıdan kilometrelerce uzakta, uzay boşluğunda ümitsiz sürüklenirken karşımıza çıkıyor. On yıl önce istediği her şeyi satın alabilecek bir silah satıcısıyken, yemeği ve suyu çoktan tükenmiş ve elinde sadece bir günlük oksijeni kaldığı halde görmek, Tony Stark’ın yaşadığı değişime güzel bir özet olmuş. Hiç şüphesiz gelecek filmdeki en büyük merak konularından biri onun dünyaya nasıl geri döneceği olacak. Sonuçta kendisi, Doktor Strange’in milyon gelecek arasında seçim yapıp uğruna zaman taşını feda ettiği bir plana sahip. Ayrıca ortada alınacak bir intikam var ve ekip tekrardan bir araya gelmesi gerekiyor.

 

İntikamdan bahsetmişken, Almanya’dan beri görmediğimiz bir tanıdık yüz ile daha karşılaşıyoruz fragmanda. Black Widow’un, Japonya sokaklarında ninjacılık oynarken rastladığı Clint Barton’ın, Hawkeye adından vazgeçip emekli olduğunu biliyorduk. Bu emeklilikten ani geri dönüşte, evrendeki canlıların yarısının yok olmasının bir payı olduğu su götürmez bir gerçek. Hiç şüphesiz Endgame’de; dünyadaki en değerli varlığını, ailesini kaybetmiş bir babanın öfkesi bizleri bekliyor. Clint’in, Ronin olarak geri döneceğini, sızan set fotoğraflarından ötürü çoktandır biliyorduk. Yine de onu bir anlığına olsa da görmek, bizi mutlu etmeye yetti.

 

Aslında yeni filmin fragmanında en çarpıcı detayı, bize bildiklerimizi göstererek heyecan yaratmasıydı. Sanki tüm fragman, Avengers Endgame’in ilk yirmi dakikalık kısmından hazırlanmış gibi. Snap sonrası kahramanlarımızın boşluğa düşeceklerini tahmin edebiliyorduk. Sonuçta bırakın sevdikleri ve tanıdıkları insanları, var olan tüm canlıların, Avengers binasını çevreleyen ağaçların bile yarısı yok oldu. Dahası bunu engellemek, Thanos’u durdurmak ellerindeydi fakat onlar bunu beceremedi. Üstelik dağılmış ve ne yapacaklarını bilmez haldeler. Hal böyleyken kapılarına bir umut dayanıyor: Scott Lang.  Ant-Man, ‘Kuantum Bölgesi’ne girmekte var olan tüm insanlardan daha tecrübeli konumda. Orada zamanın oldukça farklı işlediğini biliyoruz. Dahası sızan set fotoğraflarından orijinal Avengers ekibimizin zamanda yolculuk yapacaklarına dair şüphelerimiz var. Hal böyle olunca Scott ekip için kilit bir isim olarak öne çıkıyor.

Yine de zamanda yolculuk mu olur, uzayda intikam mı kovalanır kesin bir şey söylemek zor. Emin olduğumuz tek gerçek, tüm soruların Nisan’da cevaplanacağı ve bizi fragmandan ötürü heyecanın sarmış olduğu. Hazır olun LafAlem okuyucuları, zira vakit gözyaşı ve intikam vakti, vakit Son Oyun vakti.  

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(http://www.lafalem.com/blog/wp-content/uploads/2018/12/AVENGERSENDGAME.png);background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: scroll;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 550px;}