QUENTIN TARANTINO Dokuzuncu Filminin Seri Katilini Buldu.

Ouentin Tarantino, çekim teknikleri, akıcı diyalogları ve renkli karakterleri ile kendine has filmlere imza atmış bir isim. Usta yönetmenin 2016 yılında yaptığı röportajda sarf ettiği ’75 yaşına da gelsem yapmış olduğum 10 filmin rafına başka bir film eklenmeyecek.’ sözleriyle, geriye çekeceği iki filmin kaldığının altını çizmişti. An itibariyle, sondan bir önceki filmi olarak da adlandırabileceğimiz dokuzuncu filmi, Once Upon A Time In Hollywood’u çeken usta yönetmenin söz konusu filminden yeni haberler de gelmeye devam ediyor.

 

Film genel olarak, 1960’ların ünlü Amerikalı aktrisi Sharon Tate’in 8.5 aylık hamile iken seri katil Charles Manson tarafından katledilmesini konu edinecek. Tarantino ile ilk kez çalışacak olan Margot Robbie, başrolde Tate’i canlandıracak. Filmdeki yıldız isimler ise güzel aktris ile sınırlı kalmıyor. Django Unchained’da pamuk tüccarı olarak izlediğimiz Leonardo Di Caprio, bir kez daha usta yönetmenin filminde yer alacak. Di Caprio filmde, kurgusal bir karakter olan, Hollywood’da sükseli yapımların oyuncusu Rick Dalton’ı canlandıracak. Üstelik bu rolde kendisine başka Tarantino gediklisi Brad Pitt eşlik edecek. Amerikalı aktör, Rick Dalton’ın dublörü Cliff Booth olarak Once Upon A Time In Hollywood’da yer alacak. Ünlü isimler bu kadarla da sınırlı kalmıyor. Zira Hateful Eight filminde ‘Hangman’ rolünde izlediğimiz Kurt Russell ile birlikte usta oyuncu Al Pacino da filmin kadrosunda yer alıyor. Fakat bu isimlerin hiç biri haberimizin asıl konusu değil.

 

 

Hikayede önemli bir yeri olan Charles Manson rolünde, yukarıda saydıklarımız yanında biraz sönük kalan Damon Herriman’ı izleyeceğiz. Quentin Tarantino, filmlerindeki ana karakterler için adı çok duyulmamış ya da geçmişteki günlerini mumla arayan oyunculara görev vermekten çekinmeyen bir isim. Görünen o ki dokuzuncu filmi için hazırladığı sürpriz yumurta Damon Herriman. Zira usta yönetmen bu tarz isimlerden üstün performans almayı hep başardı. Uma Thurman ve John Travolta onun filmlerinde geçmişteki şaşaalı günlerini yaşarken, Christoph Waltz Almanya’dan gelerek Tarantino’nun filmleri Inglourious Basterds ve Django’daki rolleriyle kendini tüm dünyaya tanıttı ve ödülleri topladı. Eminim ki usta yönetmenin Herriman’ı seçmesi, seri katile olan benzerliğinin ötesinde, oyuncunun sergileyeceği performansa olan inancı ile alakalıdır.

 

Üstelik Damon Herriman’ı Charles Manson olarak göreceğimiz tek yapım Once Upon A Time In Hollywood olmayacak. Kendisi, bir başka ünlü yönetmen David Fincher’ın da birkaç bölümünü yönettiği ve yöneteceği, seri katil psikolojisini araştıran iki FBI ajanını konu edinen dizi Mindhunter’da da yer alacak. Netflix’in yapımını üstlendiği dizide de Charles Manson rolünü üstlenecek Herriman için Hollywood’un kadrolu seri katili desek yanlış olmaz. Hasbelkader Fincher’ın yönettiği bölümlerde görürsek kendisini, iki kendine has yönetmenden ayrı iki Charles Manson yorumu görmek de ayrı olacak. Mindhunter detayını bir kenara bırakacak olursak, Once Upon A Time In Hollywood için heyecanlanmaya başladığımızı söyleyebiliriz. Anlaşılan Quentin Tarantino, güzel bir yemek yapabilmek için istediği tüm malzemeleri toplamış. Kendisinin dokuzuncu yapımı olacak söz konusu film 26 Temmuz 2019’da vizyona girecek. Bol kanlı bir Temmuz bizleri bekliyor, şimdiden hazır olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(http://www.lafalem.com/blog/wp-content/uploads/2018/11/ouatih.jpg);background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: scroll;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 550px;}