NIGHTFLYERS Fragmanı Biraz Fazla mı İyi?

Netflix’in yeni projesi Nightflyers, ilk fragmanıyla fırtına gibi girdi gündeme. Bünyesi kaliteli bilim kurguya aç izleyicilerini doyurmaya hazırlanan dizi şirketi, fragmanıyla adeta ziyafet vadediyor. Hayatlarımıza Game of Thrones gibi bir şaheser sokan George R.R Martin’in yazdığı aynı adlı öyküden yola çıkarak çekilen dizi, bir grup bilim insanının uzayda yaşadığı serüveni konu alıyor.

 

İnsanlığın uzaylılarla tanışan ilk üyeleri olmak üzere yörüngeye çıkan sekiz bilim insanı, yabancı uzay aracı ile kontak kurarlar. Ancak işler bu safhadan sonra sarpa sarmaya başlar. Zira telepatik güçlere sahip dünya dışı varlıklar gezegenimize dostça ilişkiler yürütmek amacıyla gelmemiştir. Ekibin zihniyle oynamaya başlayan varlıklar, hepsini teker teker avlamanın peşine düşerler. Kahramanlarımız ise gerçek ve yalanın bilinmezliği içinde kurtulma çabasına girişir.

 

 

Dahasında fragman ile ilgili konuşacak olursak; videonun ilk saniyelerinde sahip olunan sakinlik, sahneler geçtikçe yerini artan bir gerilime bırakıyor. İlk saniyeden itibaren akan her saniye ile birlikte kanınız kaynamaya başlıyor. Özellikle her sekansta; karakter ve yaşananları çözemeden yaşanan ani geçişler, izleyenleri bilinmezliğe ve gerilime sürüklüyor. Hafif tınılar ile başlayan müzik, fragmanın sonuna doğru yükselirken, ona eşlik eden çığlıklar ile birlikte kalbiniz kalıbınıza sığamaz hale geliyor.

 

Tüm bunların ışığında bizi bol gerilimli bir bilim kurgu yapımı bekliyor. Sonuçta G.G.R Martin’in eseri ışığında yazılmış senaryodan da bu beklenir. Fragman ise bu gerilimi gani gani vadetti bizlere. Buna ek olarak fragman özelinde kullanılan sahneler harika olduğunu düşünüyorum. Her bir sekans beni diziye çekti ve daha çok meraklanmamı sağladı. Kesin konuşmak zor olsa da Nightflyers, iyi bir yönetmenin elinde olduğunun izlenimini verdi bana. Sonbaharda Netflix platformu üzerinden yayınlanacak olan yapım radarıma girdi. Yakın zamanda kaliteli bir bilim kurgu/gerilim dizisi izleyecek gibiyiz, umarım bizi üzmezler.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(http://www.lafalem.com/blog/wp-content/uploads/2018/07/nightfly.jpg);background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: scroll;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 550px;}