Nathan Fillionlı UNCHARTED Filmi mi?

Youtube geniş bir derya. Her gün milyonlarca video dünyaca ünlü video izleme sitesine yükleniyor. Hayvanat bahçesi vloguyla başlayan serüvende artık Youtube’a sezonu on bölümlük diziler yüklenir oldu. Bununla birlikte yazımızın konusu, sitenin son günlerde en çok izlenen videolarından biri. Alan Ungar adlı yönetmenin yüklediği ‘UNCHARTED – Live Action Fan Film (2018) Nathan Fillion’ adlı kısa film gündeme bomba gibi düştü.

Adından anlaşıldığı üzere söz konusu video, Uncharted adında naçizane oyun serisini konu alan hayran yapımı bir film. Firefly ile sevgimizi kazanan Nathan Fillion’ın Nathan Drake’i canlandırdığı filme, Nate’in New Mexico’da elleri bağlı sorguya çekilmesiyle başlıyoruz. Kendini ‘haksız’ bir şekilde dayak yerken bulan ana karakterimizin başından geçen serüvenin devamını ise, sürprizi kaçmasın,  yazımızın altında iliştirdiğimiz videodan izleyin. Uzun uzadıya videoyu anlatıp, yapımın muhteşemliğine gölge getirmek istemiyoruz.

Onun yerine gelin niye bu yapıma bu kadar çoşuldu onu konuşalım. Bir kere Nathan Fillion tek kelimeyle İ-NA-NIL-MAZ bir Nathan Drake olmuş. Karizması ve ukala hareketleri o bildiğimiz Nate. Ayrıca Kanadalı aktör, jest ve mimikleriyle adeta döktürmüş. Nathan’ın yanında film on beş dakikada bizi hikayeye çekiyor. Indiana Jones olsun, Stephen Summers’ın The Mummy serisi olsun, izleyiciler olarak hazine peşinde koşan hikayelerin hayranıyız. Keyifli bir seyir zevki sunan bu yapımlar, tam da mısırı çekirdeği alıp evde yayıla yayıla izlemelik. Yine de ne yazık ki daha mısır patlatamadan bittiği için Uncharted videosunu bu keyifle izleyemedik.

Videonun bu kadar sevilmesinin ana sebebi ise kucak kucak dolu umut dağıtıyor olması. Nathan Fillion baş rolde oynasa neler yapacağına dair umut dağıtıyor video. O bildiğimiz Uncharted senaryosunun, bizi nasıl coşturacağına dair umut dağıtıyor. Bizi, kendine aşık edecek bir yapımın beklediğine dair umut dağıtıyor. Alan Ungar’ın yapımı, bu sebeplerden izleyenlerini coşturdu. Umarım Hollywood’dan da birileri bu videoyu izleyip bir kaç karar almıştır.

Uzun lafın kısası beyaz perdede Nathan ve saz arkadaşlarını izlemek bizler için büyük bir keyif olacaktır. Oyunun aşıkları zaten yerlerinde duramaz oldu. Benim videoyu izleyip düz duvara tırmanan arkadaşlarım var. Bununla birlikte ‘Sic Parvis Magna’ mottosunu anlayan okuyucularımız elbet ümitlerini sıcak tutacaktır. Elbet bu küçük uğraşlar büyük bir sonuca ulaşacaktır.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(http://www.lafalem.com/blog/wp-content/uploads/2018/07/uncharted.jpg);background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: scroll;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 550px;}