League of Legends Umut Çocukları Derneğine Yardımcı Oluyor.

Bir oyunsever olarak oyun dünyasının, yardım kuruluşları için bağış organizasyonlarını düzenlemesini her zaman takdir etmişimdir. Gerek milyonluk oyun şirketlerinin gerekse oyuncuların topladığı bağışlar, adalet terazisi şaşmış bu dünyanın tamamen karanlığa kaybolmadığının bir göstergesi. İşin sevindirici yanı ise her geçen bu tür haberleri daha sık duymaya başladık.

Daha geçen hafta Blizzard’ın Meme Kanseri Araştırma Vakfı’na yaptığı bağışı sayfamızda paylaştık. Dünyaca ünlü oyun şirketi, oyuncularını da kattığı bir dizi etkinlikle yüklü bir miktar yardım toplamayı başarmıştı. Amerikalı Twitch yayıcılarının düzenlediği ‘Charity Event’ i sonucu St. Judes Çocuk Hastahanesi için tam tamına 2.7 milyon dolar toplandı. Ünlü yayıncı ‘Ninja’ kendi vardiyası sırasında aldığı 100,000 dolarlık bağış ile Twitch bağış rekorunun kırdı. Ülkemizde ise yapılan yardım gecelerine son örnek ise Noobstar adlı yarışmanın final arefesinde yapılan bağış gecesi oldu. Sokak hayvanlarını korumak üzere kurulmuş ‘Çak Bi Pati’ derneği için bir araya gelen Türkiye Twitch’in önemli isimleri, gece sonunda güzel bir miktara ulaştılar.

Geçtiğimiz günlerde ise saydığımız örneklere bir yenisi eklendi. Riot Games, aslında Blizzard’ın yaklaşımına benzer bir yaklaşımla, League of Legends içinde yer alan bir şampiyon için çıkardığı kıyafetten elde edilecek tüm geliri GlobalGiving’e aktarma kararı aldı. GlobalGiving ise söz konusu bağışı, oyunda yer alan her bölgeden belirlenen yardım kuruluşlara dağıtacak. Ülkemiz için seçilen vakıf ise Umut Çocukları Derneği oldu.

13 Temmuz – 10 Ağustos tarihleri arasında League of Legends mağazasında satışta olan Sonsuz Karanlık Cho’Gath kostümünden elde edilecek tüm gelir yardım kuruluşlarına aktarılacak. Her ne kadar League of Legends, oynanışının basitliğinden ve ücretsiz olmasından dolayı biraz ‘kanser’ oyuncu kitlesine sahip olsa da; söz konusu oyunseverlerin bu yardım çağrısına tepkisiz kalmayacaklarını düşünüyorum.

Sonuç olarak eminim ki, dünya genelinde büyük bir takipçiye sahip olan League of Legends, yardıma ihtiyaç olanların imdadına ulaşacaktır. Riot Games de bu hareketiyle de son zamanlarda daha çok görmekten mutlu olduğumuz yardım furyasına katılmış oldu. Söz konusu kuruluş ile birlikte yukarıda saydığımız ya da sayamadığımız tüm şirket ve isimlere de huzurunuzda tekrar teşekkür etmek istiyorum. Daha iyi bir dünya için savaşan tüm isimsiz kahramanlara da selam olsun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(http://www.lafalem.com/blog/wp-content/uploads/2018/07/ashe.jpg);background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: scroll;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 550px;}