Kana Mı Susadınız? CASTLEVANIA Sizi Doyurmaya Geliyor.

Netflix geçtiğimiz yıl 1980’ler yapımı oyun serisini temel alan, Castlevania adlı yapımı piyasaya sürmüştü. 15. yüzyılın son çeyreğinde, Doğu Avrupada geçen dizi, basit olarak Vlad Dracula’yı konu alıyordu. Dizinin ilk sezonunda, orta çağ konulu fantastik edebiyatın en ünlü isimlerinden olan Kont Dracula’nın, kilisenin karısını öldürmesinden ötürü intikam yeminleri edip tüm dünyayı yok etmek üzere savaş başlatmasını izlemiştik. Kontun öfkesi etrafında dönen hikaye, bizi çok etkilemişti. Senaryosunun yanı sıra muhteşem çizimleriyle Castlevania, ilk sezonuyla oldukça başarılı bir diziydi.

 

Daha doğrusu biz böyle düşünüyorduk, taa ki ikinci sezonun fragmanını izleyene kadar. Yapımcı Adi Shankar’ın paylaştığı tanıtım videosunu izledikten sonra anladık ki ilk sezon hiçbir şeymiş. Bir sonraki sezon bomba gibi geliyor. Fragmanda Kont Vlad Dracula Tepe, tüm asaletiyle gani gani dehşet saçıyor. Generalleri ve şeytanın diğer hizmetkarları meğer kana susamış. İnsanlık çaresiz, insanlık yok olmak üzere. Dünyayı bir kaos sarmış.

 

Tabii Dracula’ya karşı insanlığın savaşçılar da yok değil. Cesur savaşçı Trevor Belmont ile birlikte kontun oğlu Alucard ve cadı Sypha Belnades’ten oluşan ekip, Dracula’ya karşı amansız bir mücadeleye giriyorlar. İlk sezonun sonunda bir araya gelen grubumuzu, fragmanda bol bol dövüşün içinde izliyoruz. Yer altından gelen her türlü yaratığı defetmeye hazır üçlüyü izlemek için sabırsızlanmamak elde değil.

 

Dürüst olmak gerekirse Castlevania, bol aksiyonlu ve tekrar tekrar aşkla kendini izlettiren fragmanıyla bir anda gündemimize girdi. Kanın, vahşetin ve dövüşün eksik olmadığı video, izleyenlerin tüylerini diken diken ediyor. Bu yılın 26 Ekiminde, sadece Netflix üzerinden izleyebileceğiniz diziyi kesinlikle kaçırmayın. Eğer ilk sezonu izlemediyseniz de size tavsiyemiz ilk fırsatta dört bölümlük muhteşem eserin tadını çıkarın.

 

 

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(http://www.lafalem.com/blog/wp-content/uploads/2018/07/Catlevania.jpg);background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: scroll;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 550px;}