İşte Karşınızda İkinci Fragmanıyla: VENOM

Bu yıl izleyeceğimiz son Marvel çizgi romanlarından fırlamış film olan Venom’ın ikinci fragmanı, bir kaç saat önce Sony tarafından yayınlandı. ‘Yeteri kadar süper kahraman gördük, artık süper kötülerin hikayesini izleyelim.’ düşüncesiyle filmi vizyona girmeye hazırlanan Venom, hatırlarsınız ki ilk fragmanıyla oldukça tepki çekmişti. Söz konusu fragmanda kullanılan sahneler; Eddie Brock’un kim olduğunu, simbiyot ile nasıl birleştiğini ve neden silahlı kuvvetler tarafından kovalandığını, kısacası Ekim’de vizyona girecek filmin kısa bir özetini sunuyordu bize. Bu can sıkıcı özete, Venom’ın dış görünüşü ve aksiyon sahnelerindeki ‘olmamışlığı’ da eklersek ilk fragman, büyük bir hayal kırıklığıydı.

 

Bugün yayınlanan fragmanda ise Eddie Brock’un hikayesine kaldığımız yerden devam ediyoruz. Videoda karakterin, simbiyot ile olan ilişkisi ön plana çıkarılmış. Fragmandan görüldüğü üzere filmde, Venom ve Eddie’nin başlarda sancılı ama zaman içerisinde ilerleyen bir ilişkileri olacak. Özellikle filmin kötüsü, Dr. Charlton Drake’e karşı verdikleri savaşta aralarındaki uyum zirve yapacaktır. Buradan Dr. Drake karakterine de geçiş yapacak olursak, ilk fragmanın aksine kendisine daha çok yer verilmiş. Özellikle simbiyotları ne amaç için kullanmak istediği ve Eddie ile neden çatıştığını fragmandan anlayabiliyoruz. Yine karakterin kendisini, her ne kadar Carnage olup olmadığı muamma olsa da, Eddie Brock-Venom gibi başka bir simbiyot ile ilişki içinde görüyoruz. Anlaşılan filmin sonunda bizi, Venom ve Charlton Drake arasında geçecek bir dövüş bekliyor.

 

Sony her ne kadar ‘süper kahramandan ziyade süper kötünün’ filmini çekmek istediğini söylüyor olsa da, yayınladığı iki fragman bunun tersini gösterir nitelikte. Spiderman’in olmadığı bir filmde Venom’ın, özellikle orijin öyküsü anlatılan bir Venom’ın, moralini beyaz perdeye yansıtmak zor olacaktır bunun farkındayım. Yine de filmin duyurulmasından itibaren, yapım şirketinin söylemleri her şeyin planlı olduğu konusunda bizleri ümitlendirmişti. Açıkçası ben; aksiyonun aksine bol gerilim içeren bir Venom filmi umuyordum. Yapımın, yaşadığı her olayla kendisiyle hesaplaşan ve gittikçe paranoyaklaşan bir Eddie’ye odaklanmasını bekliyordum.Fakat söz konusu iki fragman ile birlikte artık bu beklentilerim kalmadı. Günün sonunda kötü ile iyinin değil de kötünün kötüyle dövüştüğü bir süper kahraman orijin hikayesi bizi bekliyor gibi duruyor.

 

Üstelik hikayenin başını sonunu da fragmanlardan izledik az çok. Sony sağ olsun, bilet paraları cebimizde kalsın istemiş anlaşılan. Fragmanlarda hikayenin çok anlatılması cidden can sıkıcı bir durum. Son dönemlerde birçok yapımın fragmanlarında rastlar olduğumuz bu durum, filmlere olan merak duygusunu tamamen çöpe atıyor. Umarım yapım şirketleri, senaryodaki gizemlerin hiç olduğu bu pazarlamadan en yakın zamanda vazgeçerler. Venom’a dönecek olursak, karakterin sahip olduğu isim büyüklüğü ve oynayacak aktörün de Tom Hardy olması dışında beni filme çeken bir sebep kalmadı. Artık var olabilecek seyir zevkine dair tek umudum, Hardy’nin filmlerde gösterdiği büyük başarı. Sözünü ettiğimizin Venom filminin ikinci fragmanını aşağıda sizin beğeninize sunuyoruz. Video ile ilgili yorumlarınızı ve filmden beklentilerinizi bizimle paylaşmayı es geçmeyin.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(http://www.lafalem.com/blog/wp-content/uploads/2018/07/venom.jpg);background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: scroll;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 550px;}