Gönülleri Isıtan Hikayesiyle Huzurunuzda: OLD MAN’S JOURNEY.

Siz de ‘Biraz doğal yaşayayım diyorum fakat doğal bir yapım bulana kadar canım çıkıyor. Bu kadar zor olmamalı.’ diye dert yananlardan mısınız? Hele de oyun konusunda durumun daha felaket olduğunu ve resmen kimyasal oynadığımızı mı düşünüyorsunuz. Yoksa sizin de ‘Eğer güzel bir oyun bulursanız bana da söyleyin dostlar, şu sıcak yaz günlerinde oynayabileceğim hiç oyun yok.’ diye etrafta dolanan arkadaşlarınız mı var. O zaman tam şu an en doğru yerdesiniz, zira doğal oyun tavsiyesi konusunda üzerine pek tanınmayan LafAlem’in size bağımlısı olacağınız bir önerisi var: Old Man’s Journey.

 

Denizin kıyısında uçurumun tepesinde yaşayan dedemizin, kendisine gelen posta ile birlikte çantasını kapıp yolculuğa çıkmasını konu alan Old Man’s Journey, oyunculara keyifli saatler vaat ediyor. Broken Rules oyun şirketinin 2017 piyasaya sürdüğü yapım, özellikle de sahip olduğu hikaye ve görselliğiyle oyuncuların kalbini kazanmayı başardı.

 

Macerası boyunca karşılaştığı zorlukları yolundan kaldırarak yardım ediyoruz dedemize. Bir çok bulmacada tontiş kahramanımız yardımımıza muhtaç. Gerek paslı bir kapıyı geçmeye çalışacağınız gerekse gemiyle karşıya geçmenin yolunu arayacağınız bu yolculukta, her durak noktası ile dedemizin bir anısı canlanıyor. Geçmişinden karşımıza gelen her kare ile birlikte de dedemizin hikayesini daha iyi anlıyoruz. Old Man’s Journey, tamama eren öyküsüyle oyuncuya yürek ısıtan bir serüven anlatıyor.

 

 

Daha uzun anlatıp da tadını kaçırmaktan oldukça çekindiğim bu sürükleyici hikayesinin yanısıra Old Man’s Journey, sahip olduğu görsellikle de bir ziyafet içeriyor. Oyunda kullanılan renklerin, ışık ve gölgenin mükemmel uyumuyla tuvalden ekranınıza adeta bir şölen akıyor. Bilhassa yolculuğun bazı anlarında oynamayı bırakıp sadece manzaranın tadını çıkarıyorsunuz.

 

Broken Rules’un söz konusu bağımsız oyunu eminiz ki size kendisini çokça sevdirecek. An itibariyle bilgisayarınızdan, oyun konsolunuzdan ve hatta telefonlarınızdan erişebileceğiniz Old Man’s Journey, keyifli serüveniyle sizi bekliyor. Ek müzik paketiyle maceranın tadını taçlandırabileceğiniz bu yapım, bilhassa bu günlerde gündemin yorgunluğundan sığınacak bir liman arayan okurlarımıza kesin tavsiyemiz. Bu gibi öneriler ile tekrardan karşınızda olma ümidiyle, maceranız keyifli geçsin.

 

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(http://www.lafalem.com/blog/wp-content/uploads/2018/08/oldman-banner.jpg);background-color: #020202;background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: scroll;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 550px;}