GAME OF THRONES’un 8. Sezonuna Sandığımızdan Az Bir Zaman Kaldı.


Game of Thrones sevenlere müjdeli bir haberimiz var. Zira yıllardır reytinglere ambargo koyan ve dünya çapında takipçi kitlesine sahip dizinin final sezonuna beklenenden az bir zaman kaldı. Geçtiğimiz sene yedinci sezonuyla iki ay boyunca gündemde zirvede kalmayı başaran Game of Thrones, ‘The Dragon and the Wolf’ bölümü ile birlikte sezon finali yapmıştı. Bu zamandan beri beklentiye düştüğümüz final sezonun kesin çıkış tarihi ise koca bir muammaydı. Koca bir yılı Game of Thrones’tan yoksun geçirdikten sonra yeni sezonun 2019 yılında geleceğini biliyorduk. Fakat 7. Sezonunda yazın gelmesinden ötürü tahminler final sezonun da aynı mevsimde geleceği yönündeydi.

 

Fakat HBO’dan yapılan açıklamayla bu tahminlerin tutmayacağı ortaya çıktı. Entertainment Weekly’de yer alan habere göre yapım şirketi dizinin 2019 Emmy ödüllerine aday olmasını planlıyormuş. Bu haberi doğru kabul edersek, Game Of Thrones’un ödül töreninde yer alabilmesi için tüm bölümlerini 31 Mayıs 2019’dan önce yayınlamış olması gerekiyor. Basit bir matematikle, altı bölümden oluşacak olan sezonun açılışını en geç Nisanın ilk iki haftasında yapacak. Eğer HBO 2019 Emmy’lerini toplamak istiyorsa bahar geçmeden Game of Thrones’u sunmak zorunda. Bu tarihi geçip ödül törenini kaçırmayı pek de düşünmüyorlar.

 

Şahsi kanaatimi soracak olursak, Game of Thrones’un geri dönüşü için Nisan ayını bile beklemeyeceğiz. Yıllardır tüm reklamını ‘Winter is Coming’ üzerinden yapan dizinin premier’ini kış ayında yapmasını bekliyorum. Hatta çekimlerin bahar aylarında tamamlandığı düşünürsek, final sezonu 2018 güzüne yetişebileceğine rağmen sırf bu tanıtım çalışması için kışa bırakıldığını düşünüyorum. Dizide de kışın geldiğini hesaba katarsak HBO, Westeros’un soğunu tüm Amerika kışı yaşarken izlettirmeyi planlıyordur.

 

Tüm bunların ışığında diyebiliriz ki fenomen Game of Thrones’un son sezonu için çok da beklemeyeceğiz. Her ne kadar dizinin bitmesinden sebep buruk bir sevinç yaşasak da, Yedi Krallığın kaderini izlemek için artık daha az bir zaman kaldı. Kuzeyiyle, Kral Topraklarıyla, heyecanın doruk noktasında yarım kalan hikaye 2019 baharına girerken nihayete girecek gibi gözüküyor. Televizyonda yaşanan sekiz yıllık bu fantastik serüvenin artık sonuna geliyoruz, ben ağlamak için izninizle köşeme çekiliyorum.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(http://www.lafalem.com/blog/wp-content/uploads/2018/08/GoT1.jpg);background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: scroll;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 550px;}