Disney STAR WARS: THE CLONE WARS’U Hayata Döndürüyor.

Her yıl düzenlenen San Diego’daki Comic Con fuarında serinin yaratıcısı Dave Filoni tarafından Klon Savaşları’nın geri döneceği duyuruldu. Serinin 10. yılında gelen bu haber ile birlikte bizim gibi Star Wars hayranları heyecandan yerinde duramaz hale geldi. Duyanlar duymayanlara söylesin, 12 bölümlük yeni sezonuyla Star Wars: The Clone Wars, Disney’in kendi dizi platformuna geliyor.

İlk Klon Savaşları dizisi 2008-2013 yılları arasında yayınlanmış konu olarak Episode II: Attack of the Clones (Bölüm2: Klonların Saldırısı) ve Episode III: Revenge of the Sith (Bölüm 3: Sith’in İntikanı) filmlerinin arasında yaşanan olayları anlatıyordu. Anakin ve Obi-Wan dışında Anaki’nin Padawanı (öğrencisi) Ahsoka Tano ve Klon askeri olan Kaptan Rex serinin önemli karakterleri arasındaydı. Disney Klon Savaşları sonrasında, Revenge of the Sith ve A New Hope arasındaki konuları işlediği Star Wars Rebels’ı 4 sezon sürdürmüştü. Az önce bahsettiğim Klon Savaşlarında yer alan karakterlerin yaşlı hallerini Star Wars: Rebels animasyonunda da izleme fırsatı bulmuştuk. Rebels sonrasında The Force Awakens öncesini anlatacak Star Wars’ün 3. animasyonu Star Wars Resistance duyurusu da yapıldı. 

 

Arka sıralarda oturup, durumun ehemmiyetini anlayamamış arkadaşlara özet geçiyorum. Beyler bayanlar, tam on yıl aranın ardından Anakin dönüyor, Obi-wan dönüyor, Ashoka ve Rex de dönüyor. Sadece onlar değil, o muhteşem sesiyle General Grievous da dönüyor. Fragmanından anladığımız kadarıyla, savaşın kızıştığı ve klon askerlerine daha çok odaklanan bir hikaye bizi bekliyor. Özellikle yüzbaşı Rex ve ilk dizinin birinci sezonundan itibaren gelişimlerini tek tek izlediğimiz ‘Rookie’leri bol bol izleyeceğiz. 2019 senesinde sevenleri ile buluşmaya hazırlanan yapım için biz, heyecandan yerimizde duramaz olduk. Star Wars külliyatının, en kıymetli parçalarından olan The Clone Wars’un, LafAlem ekibi olarak bizdeki yeri çok ayrıdır. Evrenin en ücra gezegenlerine seyahat edecek kahramanlarımızın maceralarını sabırsızlıkla bekliyoruz. Bu eşsiz yapımın sizin için ne ifade ettiğini bizimle paylaşabilirsiniz. Onun dışında iyi günler okurlar, güç sizinle olsun.

 

Image module

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(http://www.lafalem.com/blog/wp-content/uploads/2018/08/clone.jpg);background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: scroll;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 550px;}