CAPTAIN MARVEL’dan İlk Görüntüler, Nasıl Desek, HARİKA!

Marvel’ın, on yılda kurduğu sinema imparatorluğundaki ilk kadın baş rollü film olmaya hazırlanan yapımı Captain Marvel’dan, görüntüler gelmeye başladı. Amerikalı Entertainment Weekly’nin bu haftaki kapağında, filmin yıldızı Brie Larson’a yer verdiği dergisinde filmden birçok kare yer alıyor. Gelecek sene 8 Mart’ta vizyona girecek ve kadrosunda birçok yıldıza yer veren filmden gelen ilk fotoğraflar ile birlikte açıkçası bizde heyecan bacayı sardı.

 

 

Brie Larson’ın, Twitter’da Entertainment Weekly’i etiketleyerek ‘Ben çok sıkıldım, yarın interneti yıkıyoruz di mi?’ yazmasıyla, söz konusu fotoğrafların gelişini bir gün önceden beklemeye başlamıştık. Derginin, ‘Galaksinin en yeni ve güçlü kahramanı’ olarak tanıttığı Captain Marvel’ı, bir sebepten ötürü, son Avengers filmi Infinity War’dan beri bekliyorduk. Her ne kadar vizyon tarihine daha bir hayli zaman olsa da gelen görüntülerle birlikte bize beklememiz başka sebepler daha verdi EW. Eskiden tanıdığımız veya yeni tanışacağımız birçok karakterin yer aldığı kareler, LafAlem olarak filme duyduğumuz ilgiyi had safhaya çekti.

 

Söz konusu görüntülerde en dikkat çeken tabii ki Brie Larson. LafAlem olarak, San Diego Comic-Con’da Captain Marvel’a hayat vereceği açıklandığından beri Amerikalı oyuncunun göstereceği performansa bir kuşkuyla yaklaşıyorduk. Fakat dün ile birlikte diyebilirim ki kostüm Brie Larson’a çok yakışmış. Beyaz perdeye yansıtacağı Carol Denvers’ı artık daha bir merakla beklemeye başladım. Fotoğraflarda diğer dikkat çeken ismin ise Samuel L. Jakson olduğunu söylemek yanlış olmaz. Usta aktör, yine daha önceki MCU yapımlarından tanıdığımız ve Clark Gregg tarafından canlandırılan, Phil Coulson ile birlikte diğer S.H.I.E.L.D ‘Ajanı’ Nick Fury olarak karşımıza çıkacak. Hikayenin, dünya yılıyla, 1990larda geçiyor oluşundan haliyle daha genç bir Nick Fury izleyeceğiz. Bunun için Marvel, Samuel Jackson’ı CGI yöntemiyle gençleştirmiş. Başka yapımlarda kötü örneklerine rast geldiğimiz bu yöntemin söz konusu filmde başarılı olmasını umuyorum. Zira fotoğraftan da anlaşıldığı üzere yıldız aktörün genç halini izlemek büyük bir keyif olacak.

 

 

Tabii tanıdık isimler bunlarla bitmiyor. Galaksinin Koruyucularından tanıdığımız Kree İmparatorluğu bu filmde de yer alacak. Dolayısıyla savaş tutkunu Ronan ve yaveri Korath yeniden bizlerle olacak. Kendisi de yarı Dünyalı yarı Kree olan Carol Denvers’ın akıl hocası ve onu Captain Marvel yapan isim ise Jude Law olacak. İlerleyen yaşıyla birlikte yavaş yavaş beyaz perdedeki mentor rollerde izlemeye başladığımız usta oyuncu, söz konusu filmde de Mar-vell karakterini canlandıracak. Çizgi romanlarda Carol Denvers’ın halefi diyebileceğimiz karakter, filmde de büyük öneme sahip olacaktır.

 

Galaksinin Koruyucusu ve Thor serileriyle bize kozmik uzayı sunan ve bu atmosfere bağışık hale gelmemizi sağlayan Marvel, Captain Marvel ile birlikte bizi yeniden fezaya taşıyacak. Bundan ötürü sınırsız hayal gücünün eşsiz örneği birçok karakter, ırk ve gezegen bizi bekliyor desek yalan söylemiş olmayız. Paylaşılan fotoğraflar ışığında bizi bekleyen söz konusu ırklardan biri de Skrull’lar. Gizlenme ve casuslukta başarılı olan bu ırkın evrene girişi heyecan verici. Kılık değiştirmekte usta olan ve savaşmaktan da çekinmeyen Skrulların, aralarının pek de günlük güneşlik olmadığı Kreeler ile aynı filmde yer almasından, bizi savaşın ortasında geçecek bir filmin beklediğini söyleyebiliriz.

 

 

Herşey bir kenara, Captain Marvel’ın gelecek Avengers filminde ve Marvel Sinema Evreni’nin geleceğinde büyük söz payı olacağını biliyoruz. Açıkçası yayınlanan fotoğraflardaki her küçük detayla bizim filme ve başrol Brie Larson’a olan umudumuz arttı. Film bize daha sempatik daha sevilesi geliyor artık. 2019 Mart’ına bir hayli zaman olsa da filmin gelişiyle ilgili heyecan duymaya başladık. Peki ya sizce? Captain Marvel, kamuoyunda yarattığı bu beklentiyi karşılayabilecek mi? Yoksa film duyulan bu heyecanın altında mı kalacak?

 

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(http://www.lafalem.com/blog/wp-content/uploads/2018/09/CM1.jpg);background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: scroll;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 550px;}