Çadırlar Kurulsun, Ziyafet Verilsin. DAREDEVIL Yıl Bitmeden Bizimle.

Bilmem hatırlar mısınız, New York’un arka sokaklarında, düşmanlarını gönül gözüyle döven bir kahramanımız vardı. Elinde Billy Clubları, kırmızı kostümü ve o meşhur şeytani gülümsemesiyle bizleri kendine aşık eden bir kahraman. O çok sevdiğimiz kahramanımız Matt Murdock geri dönüyor. Günün sürpriz haberine göre; Netflix’in en meşhur yapımlarından Daredevil’a, bu yıl sona ermeden kavuşacağız.

 

Hem de bunu birinci ağızdan, Netflix’in CEO’su Ted Sarandos’tan öğrendik. Bu yıl platforma devam sezonları gelecek yapımlar ile ilgili konuşan Sarantos şu sözleri kurdu: “Kısa dönemde, gelecek yeni sezonlarımız var. Orange is the New Black, Ozark, Iron Fist, Daredevil, Narcos, ve final sezonuyla House of Cards; gelcek sezonlarıyla bu yılın ikinci yarısında Netflix’te yer alacak.”

 

 

Ted Sarantos’un saydığı tüm yapımlar, Netflix’in sevilen dizileri buna şüphe yok. Fakat tüm bu saydıklarımızın içinde Daredevil’in en göze çarpan isim. Öncelikle kendisi çok seviyoruz. İlk sezonuyla gönüllerimize kırmızı şeytan, ikinci sezonuyla da özellikle Punisher’ın etrafında dönen hikayesiyle kalplerimizi çalmıştı. Üstelik ‘Defenders’ın bittiği yerde Matt Murdock’ın hikayesi çok heyecan verici bir yerde kalmıştı. Gelecek sezonun senaryosunu deli gibi merak ediyorduk. Ayrıca Daredevil’in bu kadar erken gelmesini beklemiyorduk. Zira Defenders’ta yer alan diğer üç kahramanına ait dizilerin yeni sezonlarını, bu yıl içerisinde çıkaracağını çoktan açıklamış olan Netflix’in, Daredevil’in yeni sezonunu bir sonraki yıl çıkarması bekleniyordu. Bu açıklama hepimiz için sürpriz oldu.

 

Yanlış anlamayın, Matt Murdock’ın bu beklenmedik geri dönüşü ile ilgili bir gram şikayetim yok. Aksine kahramanıma ulaşmak için sabırsızlanıyorum. Zira gelecek sezon için beklentilerim had safhada. Hazır üçüncü sezon demişken eklemek lazım ne yazık ki sezon ile ilgili bildiklerimiz çok az. Mesela net bir çıkış tarihi açıklanmış değil. Fakat Iron Fist’in 7 Eylül’de geleceğini düşünürsek, Daredevil’in geri dönüşü de tahminen Kasım-Aralık ayını bulur diyebiliriz. Diğer yandan hikayenin, ’in kaleme aldığı ‘Born Again’ çizgi romanından esinleneceği açıklanmıştı. Daredevil’in yazılmış en harika hikayelerinden olan söz konusu çizgi romanın kaynak alınacak olması, bu denli heyecanlı olmamızın en temel sebebi.

 

İlk sezondaki Kingpin rolüyle, gelmiş geçmiş en iyi villain performanslarından birini sergilemiş olan Vincent D’Onofrio, bu yılın sonunda gelecek üçüncü sezon ile birlikte diziye geri dönüyor.

 

Gelecek sezondaki oyuncu kadrosu ise daha çok tanıdığımız isimlerden oluşuyor.  Dizide, Charlie Cox’un Matt Murdock/Daredevil’ı canlandıracağı zaten malum. Başrolümüz ile birlikte Deborah Ann Woll’u Karen Page, Elden Henson’ı ise Foggy Nelson olarak yeniden izleyeceğiz. Kadro ile ilgili mükemmel haber ise Vincent D’Onofrio’yu Kingpin olarak geri dönüş yapıyor olması. Zira Amerikalı aktör, ilk sezonda gösterdiği kötü adam performans ile bizi diziye bağlamıştı. Daredevil’in üçüncü sezonuyla birlikte onu tekrardan izleyecek olmak harika bir haber. Gelecek sezon ile ilgili dönen dedikodulara göre ise bu yıldız oyunculara iki isim daha katılacak. Bu muhtemel isimlerden birinin, Bullseye rolünde Wilson Bethel olacağı konuşuluyor. Bu isme ek olarak, Joanne Whalley’in Sister Mage’i canlandırması da söz konusu. Özellikle hikayenin ana parçasını oluşturması beklenen Sister Mage olarak İngiliz aktrisin seçilmesi çok isabetli bir karar olmuş. Göstereceği performansın, Daredevil’in yeni sezonu ile ilgili diğer bir merak konusu belirtmem gerek.

 

Son olarak söylemem gerekir ki Daredevil’i çok özledim. Ted Sarantos’un beklenmedik açıklamaları içimi kıpır kıpır etti. Ne harika ki Daredevil’a yıl bitmeden kavuşmuş olacağız. Ne yazık ki Daredevil’a kavuşmamıza daha nereden baksanız üç dört ay var.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(http://www.lafalem.com/blog/wp-content/uploads/2018/08/DD1.jpg);background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: scroll;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 550px;}