ALTERED CARBON 2. Sezon Onayını Aldı, Sürpriz Bir İsimle Dönüyor.

“İnsanlık yıldızlara yayıldı. Eski denizciler gibi sonsuz uzayı keşfe çıktık. Ama bilinmeyenin içine ne kadar dalsak da en korkunç canavarlar yanımızda getirdiklerimizdi.”

 

Hatırlayacağınız üzere Netflix, bu senenin ilk aylarında hayatımıza, cyberpunk gelecekte dedektiflik yapan bir isyancı sokmuştu. Takeshi Kovacs’ın 250 yıl sonra yeni bir vücutta diriltilip, özgürlüğünü tekrar kazanmak için akıl almaz bir cinayeti çözmesini konu alıyordu dizi. Richard Morgan’ın aynı adlı kitabından uyarlanan Altered Carbon, benden geçer bir not almayı başarmıştı. Yapımcılar da gelen tepkilerden memnun kalmış olmalı ki, söz konusu dizi ikinci sezon onayını aldı. Üstelik kadrosuna sürpriz bir isim katarak…

 

Joel Kinnaman’ın canlandırdığı Takeshi Kovacs, yeniden diriltildiği dünyanın, en zengin isimlerinden olan Laurens Bancroft’un ölümünü çözmekle görevlendirilmişti. Uğruna savaştığı değerlerden hiç bir iz kalmamasının acısıyla, bu yozlaşmış gelecekte Takeshi’nin gizemi çözmesini izlerken; bir yandan da geçmişi hakkında bilgiler ediniyoruz. Neon temasının hakim olduğu sokaklarda, aksiyonun tırmandığı bir detektiflik hikayesi sunan Altered Carbon ilk sezonuyla beni etkilemeyi başarmıştı. Özellikle yarattıkları ‘cyberpunk’ gelecek ve başroldeki Kinnaman ile kasları kadar yan karakterlerin de başarılı bir görüntü sergilemesiyle, bilhassa Poe rolünde Chris Conner’ın, açıkçası dizinin ikinci sezonunun gelmesi kör kör parmağım gözüne bir beklentiydi. Zaten iki kollu devam eden hikayenin kaldığı yer de bunu kanıtlar nitelercesineydi. Sonuçta beklediğimiz oldu ve dizi ikinci sezon onayını aldı.

 

 

İkinci sezonuyla seyircisi ile buluşacak Altered Carbon ile ilgili bizi çok şaşırtan haber ise oyuncu kadrosundaki değişiklik oldu. Takeshi Kovacs karakterinin yeni aktörü, Marvel Sinema Evreninden Falcon olarak tanıdığımız Anthony Mackie olarak duyuruldu. Elbette insan bedenlerinin çöp poşeti gibi değiştiği bir dünyada yaşanacak oyuncu değişiklikleri normal karşılanabilir. Yine de ben ilk sezondaki Kovacs’ımız, Joel Kinnaman’ın performansından oldukça memnundum. Onun bir şekilde hikayeye devam edeceğini düşünüyordum. İsveçli aktörün yer almayacak olması beni birazcık üzdü. Diğer yandan Anthony Mackie objektifinden bakacak olursak; onu Marvel Evreninden uzakta, bir başrolde izlemek büyük bir keyif olacaktır. Özellikle çivisi çıkmış bir dünyada sergileyeceği oyunculuğu izlemek için sabırsızlanıyorum. Üstelik Kinnaman’ın yarattığı Takeshi karakterine kafamda onu yerleştiremeyişim, yıldız aktörün göstereceği performans konusundaki merakımı arttırıyor.

 

Sonuç olarak Altered Carbon’un ikinci sezonuyla geri dönüşü, bende ufak mutluluklara sebebiyet verdi. Her ne kadar Kinnaman’dan yoksun kalacak olmanın burukluğu olsa da yeni Takeshimiz Anthony Mackie için de sabırsızlanmadan edemiyorum. Şimdilik konusu ya da geri dönüş tarihi ile ilgili bilgimizin olmadığı Altered Carbonla alakalı gelişmeler için bizi takipte kalın. Ayrıca sizin bu değişiklik ile ilgili düşünceleriniz varsa eğer bizimle paylaşamadan da yapamayın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(http://www.lafalem.com/blog/wp-content/uploads/2018/07/carbon2.jpg);background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: scroll;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 550px;}